Historie vestavěných skříní

Historie vestavěných skříní

21. 12. 2011, 12:06

Vestavěné skříně slouží, jak již název napovídá, jako prostory pro ukládání šatstva a jiných věcí běžné potřeby a které, na rozdíl od klasických skříní, nelze po bytě přemisťovat, neboť, jak již název napovídá, jsou vestavěné.

Vestavěné skříně - historie

První vestavěné skříně vznikly asi náhodou, když si člověk oddělil skladovací výklenek ve zdi nějakým závěsem, který pak nahradil pevnou zástěnou, případně dveřmi. Průmyslová výroba vestavěných skříní má svůj počátek v minulém století, kdy zejména s rozvojem hromadné bytové výstavby (panelových sídlišť) se vestavěné skříně stávaly neoddělitelnou součástí hotových bytů.

Vestavěné skříně – součást interiéru

Vestavěné skříně jsou i dnes dosti častou variantou vybavení bytu. Oproti klasickým skříním, jejichž nespornou výhodou byla možnost variability v umístění nábytku v bytě, mají však vestavěné skříně bezesporu i řadu výhod. Využívají volných výklenků v bytech ve starší zástavbě, stávají se součástí bytu při nové výstavbě a lépe využívají bytové prostory. Většinou využívají danou plochu od podlahy až po strop (i když někdy potřebují schůdky pro přístup do vrchních prostor) a jejich dveře bývají většinou řešeny jako posuvné a nevyžadují tudíž tolik prostoru k manipulaci před skříní.

Velký výběr vestavěných skříní

V dnešní době se na stavebním trhu nachází mnoho specializovaných firem dodávajících především vestavěné skříně na míru. Zákazník si tak může vybrat nábytek, který nejlépe splní jeho představy. Vestavěné skříně na míru nabízí především maximální využití prostoru a efektivní i praktické řešení pro doplnění moderního designu interiéru. Plně přizpůsobitelný vnitřní systém vestavěné skříně nabízí širokou škálu možností, např. šatní tyče, policový a zásuvkový systém na míru.

Materiál vestavěných skříní

Vestavěné skříně lze zhotovit v dekoru klasických evropských dřevin, v různých odstínech, ale i v exotických vzorech nebo designových novinkách. Vestavěné skříně na míru lze umístit samostatně ve volném prostoru, nebo jimi vyřešit architektonické nedostatky místností. Poziční dispozice umožňují skříně vestavět do výklenků, rozdělovat velké prostory, či skládat inviduální tvary.

Vestavěné skříně nejsou vhodným námětem pro kutily. Svěřte raději jejich návrh i realizaci do rukou odborníků.
Zobrazení: 132469 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 10

Poslední dikuze
Článek: Modernizace bydlení vestavěnými skříněmi Datum posledního komentáře: 9.2.2015
Článek: Vestavěné skříně - řešení nedostatku místa Datum posledního komentáře: 27.3.2014
Článek: Vestavěné skříně na míru Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Dveře vestavěných skříní Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Materiály vestavěných skříní Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Nejkomentovanější články
Článek: Modernizace bydlení vestavěnými skříněmi Počet komentářu: 13
Článek: Vestavěné skříně - řešení nedostatku místa Počet komentářu: 13
Článek: Vestavěné skříně na míru Počet komentářu: 12
Článek: Materiály vestavěných skříní Počet komentářu: 12
Článek: Historie vestavěných skříní Počet komentářu: 10