Vestavěné skříně - řešení nedostatku místa

Vestavěné skříně - řešení nedostatku místa

21. 12. 2011, 12:06

Vestavěné skříně se většinou spojují s prostorem, účelností a variabilitou při ukládání šatstva, bot, doplňků a dalších věcí. Jsou zmiňovány ve spojitosti s malými prostory a všude tam, kde se prostoru jednoduše nedostává.

Dokonale řešený úložný prostor

Použitelnost vestavěných skříní je pestrá. Kromě toho, že nám poskytnou úložný prostor, mohou například nahradit stěnu nebo vyplnit nevyužité místo v bytě. Vestavěné skříně se dají rovněž použít jako zajímavé přepažení velké místnosti, a navíc získat dokonale řešený úložný prostor. O nabídky firem, které vestavěné skříně nabízejí, není opravdu nouze.

Architektonický doplněk

Vestavěné skříně jsou efektivní cestou jak ušetřit místo. Zároveň však mohou působit i velmi vkusně a stát se skvělým architektonickým doplňkem interieru. Na vestavěné skříně se ale můžeme dívat i jako na variabilní, víceúčelový a především mimořádně vkusný doplněk bytových prostor, které mohou náš interiér dokonale doplnit.

Materiál vestavěných skříní

Zvolený materiál vestavěných skříní může být vysoce dekorativní. Skříně, které jsou osazeny sklem opticky zvýší velikost místnosti. Dalšími možnostmi jsou lamina, děrované desky či přírodní výplně. Obecně platí, že každý materiál má své výhody, ale vždy by měl korespondovat s ostatním vybavením místnosti. Nové designové směry se týkají především rámů a dveří. U rámů nahradil těžkou ocel lehčí a lépe tvarovatelný hliník. Výsledkem je tižší a velmi snadný posun dveří. Širší je i barevná škála, od imitace dřeva – buku, dubu, mahagonu, třešně až po bílou, zlatou či bronzovou.

Dveře vestavěných skříní

Dveře mohou být z osvědčeného lamina, ale i dýhované, žaluziové nebo ratanové. Dříve tolik oblíbená zrcadla vystřídalo sklo, které je velkým módním hitem. Je elegantní, efektní a dá se snadno udržovat. Díky fóliím je navíc bezpečné a můžete si zvolit sklo zcela průhledné nebo neprůhledné. Foliový tisk rovněž umožňuje vytištění jakéhokoliv obrázku na plastovou folii, která se po tisku nalepí na vnitřní stranu skla. Vybrat si můžeme z kvalitních a nezávadných materiálů, z mnoha variant řešení a designů.
Zobrazení: 150988 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 13

Poslední dikuze
Článek: Modernizace bydlení vestavěnými skříněmi Datum posledního komentáře: 9.2.2015
Článek: Vestavěné skříně - řešení nedostatku místa Datum posledního komentáře: 27.3.2014
Článek: Vestavěné skříně na míru Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Dveře vestavěných skříní Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Materiály vestavěných skříní Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Nejkomentovanější články
Článek: Modernizace bydlení vestavěnými skříněmi Počet komentářu: 13
Článek: Vestavěné skříně - řešení nedostatku místa Počet komentářu: 13
Článek: Vestavěné skříně na míru Počet komentářu: 12
Článek: Materiály vestavěných skříní Počet komentářu: 12
Článek: Historie vestavěných skříní Počet komentářu: 10